Jak urządzić biuro dla pięciu osób?

Please select a featured image for your post

Przedsiębiorcy chcący rozwijać swoje firmy, nieustannie myślą o progresie. Nie polega on jednak tylko na zdobywaniu coraz większej grupy kontrahentów. Opiera się również na zatrudnianiu kolejnych specjalistów. Powiększająca się załoga wymusza z kolei reorganizację przestrzeni biurowej. Jak urządzić biuro dla pięciu osób?

Biuro dla pięciu osób – jak właściwie ustawić biurka?

Najlepiej komunikować się z drugim człowiekiem twarzą w twarz. Zadbajmy więc o to, by pracujący ze sobą ludzie mogli prowadzić rozmowy w najprostszy z możliwych sposobów. Nie ma na to chyba lepszej recepty niż ta, by dzieliły ich tylko monitory komputerów. Postarajmy się zatem o to, aby biurka ułożone były na kształt wielokąta. Wówczas siedzące przy nich osoby będą mogły bez problemu dyskutować ze sobą o najważniejszych sprawach zawodowych. Nie stracą też cennego czasu na odchodzenie od swoich biurek lub przekrzykiwanie się z różnych miejsc pomieszczenia, w którym pracują.

Sprzęty biurowe z wi-fi

Stratą pieniędzy byłoby zaopatrywanie każdego stanowiska pracy w osobną drukarkę czy skaner. Zamiast więc marnować miejsce na kilka różnych urządzeń, zakupmy jedno – bezprzewodowe. Z powodzeniem można je położyć w przestrzeni pomiędzy stołami, przy których siedzą poszczególni członkowie załogi. Wtedy każda osoba będzie miała tak samo łatwy dostęp do niezbędnego sprzętu komputerowego.

Bardzo ważne akcesoria piśmiennicze

Wprawdzie większość niezbędnych w biurze prac odbywa się przy komputerze, a do ich wykonania jest niezbędny właściwie dostosowany sprzęt z wgranym oprogramowaniem, zdarza się jednak tak, że trzeba również pracować z dokumentami w formie papierowej. To najczęściej różnego rodzaju instrukcje, wytyczne czy też materiały szkoleniowe. Najwygodniej jest zaznajomić się z nimi, gdy ich treść utrwalona będzie na papierze. By jednak zaznaczyć najważniejsze treści, przyda się zestaw dobrej jakości zakreślaczy. To właśnie one, podobnie jak ołówki i długopisy powinny znaleźć się w zgrabnym organizerze na każdym stanowisku roboczym.

Wygodne fotele przyniosą ulgę

Trudno wyobrazić sobie, by osoby wykonujące pracę biurową spędzały długie godziny na mało komfortowych krzesłach. Dlaczego? Najczęściej będą wtedy myśleć o tym, jak bardzo jest im niewygodnie i jak najlepiej zmienić pozycję ciała, aby można było w komforcie dotrwać do końca dniówki. Mądry pracodawca powinien pamiętać, że musi zapewnić członkom swojego zespołu wygodę. Wtedy będzie miał pewność, że jego pracownicy będą przychodzić do pracy z dużą dozą energii i optymizmu. To z kolei przełoży się na ich maksymalną wydajność i zadowolenie. Finalnym produktem takiego podejścia będzie sprawne działanie firmy i jej wysokie wyniki finansowe.

Relaks w biurze jest możliwy

W działających na świecie korporacjach kącik rozrywki to standard. W Polsce dopiero nieśmiało się pojawia i może być zaskakującą niespodzianką, ale jedno jest pewne: jest konieczny. Jego ogromną rolę można zauważyć szczególnie tam, gdzie w pracy wymaga się kreatywności. Z tego względu wydziela się małe przestrzenie, w których można oddać się rozrywce. Najczęściej są to miejsca, w których znajduje się np. konsola do gier. Można też ofiarować pracownikom ciekawe książki czy czasopisma. Oddawszy się ciekawej lekturze, zregenerują siły i przystąpią do dalszej pracy ze zdwojoną energią.

Co z kolei zrobić, jeśli pomieszczenie, którym dysponujemy, jest zbyt małe? Odpowiedź na to pytanie podsunęli eksperci. Twierdzą oni, że można zrelaksować umysł wtedy, gdy pod stopami wyczujemy coś na kształt naturalnej, zielonej trawy. Wystarczy położyć na podłodze przypominającą ją wykładzinę. Wtedy, nawet w trakcie pracy można położyć gołe stopy na takim przyjemnym podłożu. Wtenczas mózg, jak dowiedziono, samoczynnie zaczyna wchodzić w fazę relaksu. My z kolei, bez konieczności opuszczania stanowiska pracy, możemy zregenerować się i po chwili wrócić do obowiązków.

Jak można się przekonać, urządzenie biura dla większej grupy pracowników nie jest trudne. Wymaga wprawdzie trochę inwencji twórczej, ale wysiłek na pewno się opłaci. Dobrze ułożona przestrzeń biurowa będzie bowiem znakomitym miejscem do pracy.