Tania zmywarka do kuchni – przegląd modeli

5770305756064576.jpg

W kuchni już tak bywa, że mało kto po obiedzie czy kolacji pali się do zmywania naczyń. Jest to często uciążliwy proces, zwłaszcza w sytuacji, kiedy musimy oprócz naczyń zmywać garnki patelnie. Dlatego świetnym rozwiązaniem wydaje się zakup zmywarki. Nie każdy jednak chce na dzień dobry wydawać sporą sumę pieniędzy. W związku z tym zdecydowaliśmy się przyjrzeć najtańszym zmywarkom, które dostępne są w sklepach internetowych.

Goddess DTC656MW8

Goddess DTC656MW8 to jedna z najtańszych zmywarek na rynku, której cena przekracza niewiele ponad 700 złotych. Ta kompaktowa zmywarka nablatowa zaopatrzona została w 6 programów energooszczędnego zmywania. Jest to mycie szkła, intensywne, standardowe, ECO, szybkie mycie oraz program 90 minut. Model ten przeznaczony jest do 6 zestawów naczyń, przez co sprawdzi się w przypadku singli, par, małych rodzin. To produkt w klasie A+, przez co zapewni nam całkiem dobre oszczędności na zużywanej energii elektrycznej i wodzie. W trybie ekologicznym podczas jednego zmywania wykorzystuje jedynie 7 litrów wody. O komfort i bezpieczeństwo używania dba elektroniczny panel sterowania z kontrolkami LED, zabezpieczenie przed zalaniem. Producent zastosował również funkcję opóźnionego startu i akustyczny sygnał końca pracy. Znajdziemy tu również mikrofiltr samoczyszczący ze stali nierdzewnej. Generowany poziom hałasu to 49 dB, a wymiary to 43,8 x 55 x 50 cm.

Indesit DSR 57M19 A EU

W cenie powyżej 900 złotych czeka na nas zmywarka Indesit DSR 57M19 A EU. Jest to zmywarka o wymiarach 45 x 85 x 60 cm, której poziom generowanego hałasu również wynosi 49 dB. Zaopatrzona została w kilka programów automatycznych, jak automatyczny intensywny, automatyczny normalny, codzienny, delikatny, ekonomiczny, mycie wstępne oraz tryb szybki. Posiada sterowanie elektroniczne oraz wyświetlacz typu LED. Wprowadzono w niej wskaźnik braku soli, braku nabłyszczacza, opóźnienie startu pracy. W tej zmywarce znajdziemy koszyk na sztućce. Ciekawym rozwiązaniem jest funkcja “Multizone”, dzięki której możliwe jest zmywanie w górnym lub dolnym koszu. Indesit DSR 57M19 A EU posiada silnik inwerterowy, klasę energetyczną A+. Jest to większe urządzenie, które jednorazowo pomieści do 10 kompletów naczyń. Podczas standardowego cyklu zmywania zużywa około 10 litrów wody.

Haier DW10T1449

Na podobnym pułapie cenowym znajduje się zmywarka Haier DW10T1449. Jest to zmywarka wolnostojąca o szerokości 45 cm i podobnej wysokości, co poprzedni model Indesit. To również egzemplarz w klasie energetycznej A+, który jednorazowo może pomieścić do 10 kompletów naczyń. Sterowany jest elektronicznie, przez co jego obsługa jest niezwykle prosta. Również i w tym wypadku dowiemy się, kiedy poziom soli czy nabłyszczacza będzie za niski. Uwagę zwraca specjalny program zmywania przeznaczony do delikatnych naczyń szklanych.

Indesit DSR 15B1 EU

W równie podobnej cenie, czyli między 900 a 1000 złotych dostępny jest kolejny model marki Indesit. Jest to dobrej klasy zmywarka w atrakcyjnej cenie, której klasa efektywności energetycznej także wynosi A+. Generuje nieco większy hałas wynoszący 51 dB. Jest w stanie pomieścić w standardzie 10 kompletów naczyń. Producent dał nam w niej do dyspozycji 5 programów tematycznych: normalny, intensywny, szybki, eco oraz namaczanie. Zaopatrzona jest w wyjmowany pojemnik na sztućce, wskaźnik poziomu soli, automatyczne dostosowanie poziomu odwapniania. Wprowadzona funkcja Delay Timer pozwala na opóźnienie rozpoczęcia cyklu zmywania aż do 24 godzin. Wymiary tego modelu to 85 x 45 x 60 cm.

Candy CDCP6

W granicach 1000 złotych oferowana jest nam zmywarka Candy CDCP6. Jest to egzemplarz podobnym swą budową do pierwszego modelu w naszym zestawieniu. Mamy tutaj do czynienia z niższym, lecz szerszym produktem, który sprawdzi się w kuchniach lub innych pomieszczeniach o mniejszym metrażu. Candy CDCP6 pomieści w sobie 6 kompletów naczyń. Zaopatrzona została 6 automatycznych programów i klasę energetyczną A+.

Jest to zmywarka o szerokości 55 cm, z zewnętrznym panelem sterowania i wyświetlaczem LED. Producent wprowadził w niej zabezpieczenie przeciwwypływowe, a także akustyczny sygnał końca pracy czy blokadę kosza. Także i tutaj znajduje się sygnalizacja braku soli i nabłyszczacza. Za pośrednictwem specjalnych diod oraz wyświetlacza zasygnalizuje nam konieczność uzupełnienia niezbędnych detergentów. Niskie zużycie energii elektrycznej przekłada się na mniejsze rachunki za prąd. W najbardziej ekonomicznym trybie zmywarka podczas jednego cyklu zużywa tylko 6,5 litra wody. Zaawansowana technologia suszenia gwarantuje idealny efekt końcowy, czyli lśniące naczynia bez smug i przebarwień. Jej wymiary to 43,8 x 55 x 50 cm.

Hyundai DTC657DW8

W podobnej klasie znajduje się Hyundai DTC657DW8. Jest to kompaktowa zmywarka nablatowa o szerokości 55 centymetrów. Zastosowano w jej wypadku 6 programów energooszczędnego zmywania. Przeznaczona jest do 6 zestawów naczyń. W standardzie w tej cenie otrzymamy urządzenie w klasie energetycznej A+. Jej proces ekologiczny jest w stanie zużyć podczas jednego cyklu zaledwie 6 litrów wody! Komfort używania gwarantuje elektroniczny panel sterowania z kontrolkami LED. W modelu tym wprowadzona została ochrona przed przepełnieniem, funkcja opóźnionego startu, mikrofiltr samoczyszczący, akustyczny sygnał końca pracy. Wnętrze składa się z kosza na naczynia, sztućce i pojemnika na kubki. Poziom hałasu to 49 dB, a wymiary 43,8 ×55 × 50 cm.

ECG zmywarka EDF 4516 QA+

Poniżej 1000 złotych dostępna jest również zmywarka EDF 4516 QA+. Zmywarka wolnostojąca o szerokości 45 centymetrów i pojemności 9 kompletów naczyń, zmywa i suszy efektywnie, cicho i oszczędnie w klasie A+. Urządzenie z zewnętrznym panelem sterowania, posiada 6 programów, w tym delikatny do szkła, oraz intensywny do mocno zabrudzonych garnków. Możliwość regulacji wysokości górnego kosza, pozwala wygospodarować dodatkową przestrzeń na naczynia. System Aqua Stop gwarantuje wielostopniową ochronę przed zalaniem. Jej wymiary to 44,8 x 84,5 cm.

Beko DFS26020

W promocyjnej cenie do około 1000 złotych zakupimy Beko DFS26020. Jest to zmywarka wyższej jakości, co sugeruje już klasa energetyczna A++. posiada ona o wiele więcej programów tematycznych i funkcjonalnych rozwiązań. Przede wszystkim zastosowana został w niej prosta blokada przed dziećmi. Zapobiega ona otwarciu zmywarki w trakcie pracy czy zmianom w oprogramowaniu. Klasa energetyczna A++ to gwarancja niższego zużycia energii. Zastosowanie progresywnego systemu suszenia to lepsza efektywność zmywarki. W trakcie programu referencyjnego model ten zużywa tylko 9 litrów wody.

Beko dało nam do dyspozycji 6 programów tematycznych. Jest to między innymi dopełniające płukanie, które usuwa resztki detergentu z naczyń. Z kolei funkcja Fast+ gwarantuje trzykrotnie szybsze zmywanie niż standardowym programie. Ciekawa jest również połowa wsadu, przez co oszczędzamy wodę, a zmywarka działa z taką samą efektywnością. Technika GlassShield analizuje twardość wody i utrzymuje idealny jej poziom dla zabezpieczenia delikatnego szkła. Interesującym rozwiązaniem jest również opcja TurboWash, gdzie dolne ramię zmywarki będzie wyrzucać wodę pod ciśnieniem trzykrotnie wyższym niż zazwyczaj. Przyda się to szczególnie w przypadku bardzo zabrudzonych garnków i naczyń. Inne ciekawe opcje to program Auto 45-65°C, Mini 30, Quick & Clean 70°C

Urządzenie zaopatrzone zostało w poręczny i estetyczny ekran LCD, który bardzo ułatwia obsługę zmywarki. System Water Safe zapewni nam ochronę przed wypływem wody i zalaniem pomieszczania. Dostępna jest w nim także regulacja wysokości półeczek na kubki, regulowane wsporniki talerzy, system suszenia gorącym powietrzem, zdejmowany blat, opóźnienie startu: 1/2 – 24 godzin, wskaźnik czasu pozostałego do końca programu, wskaźnik braku soli, nabłyszczacza, silnik inwerterowy. Wymiary to 82 x 44,8 x 60 cm, a poziom hałasu wynosi 49 dB.

Bosch SPS53E12

Powyżej 1000 złotych dostępny jest również Bosch SPS53E12. Jest to przykład zmywarki najwyższej jakości, w której zmieści się do 9 kompletów naczyń. Egzemplarz ten również zaopatrzony został w czytelny wyświetlacz sygnalizujący o czasie pozostałym do ukończenia programu i o potrzebie uzupełnienia soli lub płynu nabłyszczającego. Bosch wprowadził w nim system ActiveWater gwarantujący niskie zużycie wody i energii. Dostępna jest w nim również zmiana działania detergentów. ActiveWater to system ukierunkowania rozprowadzania wody, optymalizacji technologii filtrów, szybszego nagrzewania, a także wyższej skuteczności pompy.

Firma zdecydowała się na energooszczędny i cichy silnik EcoSilence Drive, który funkcjonuje bez udziału szczotek, redukując przez to tarcie. O jakość zmywania dba również rozbudowany system zraszania DuoPower, który w górnym koszu optymalizuje cyrkulację wody dla osiągnięcia najlepszych rezultatów zmywania. Z jego pomocą woda dociera do każdego zakamarka komory. Jednocześnie możemy liczyć na skuteczną ochronę finezyjnego szkła i porcelany. Jedną z pomocnych opcji jest połowa załadunku, gdzie proces zmywania zostanie dopasowany do zmniejszonego załadunku. Specjalne czujniki mierzące minimalną, niezbędną ilość wody w urządzeniu dozują wodę odpowiednio do ilości mytych naczyń. Gwarantuje to optymalny dobór parametrów nawet w sytuacji małej ilości naczyń.

Z funkcją VarioSpeed możemy dwukrotnie przyspieszyć proces standardowego zmywania. Elektroniczny system bezpieczeństwa AquaStop zapewni z kolei niezawodną ochronę przed zalaniem mieszkania. Są to 2 elektrozawory na wężu doprowadzającym wodę oraz zabezpieczenia we wnętrzu. Wielu osobom spodobał się system regulacji położenia górnego kosza, który służy dopasowaniu wnętrza do aktualnych potrzeb. Możemy z jego pomocą ustawić kosz na 3 różnych wysokościach. Pomocna okazuje się również technika naprzemiennego mycia oraz falisty kształt ramion spryskujących. Warto jeszcze wspomnieć o wymienniku ciepła dla higieny suszenia oraz delikatnego zmywania kieliszków i porcelany.

Zaprezentowaliśmy kilka modeli zmywarek do kuchni, które zakupimy w cenie między 700 a 1100 złotych. Nie są to drogie urządzenia, które mogą wprowadzić prawdziwe kuchenne rewolucje w domu.