Sypialnia w stylu nowojorskim

5770305753039264.jpg

Oglądając różne filmy i seriale, możemy dostrzec niezwykle obszerne i przytulne wnętrza panujące w domach i mieszkaniach głównych bohaterów. W naszym kraju wzorem takich produkcji popularny staje się styl nowojorski. Może się on szczególnie dobrze sprawdzić w sypialni.

Czym jest styl nowojorski?

Nie da się ukryć, że Nowy Jork zachwyca cały świat od wielu lat. Wytworzył się w tym mieście specyficzny styl wyposażania i urządzania wnętrz, który kopiowany jest w wielu krajach, w tym także w Polsce. Obowiązują w nim przede wszystkim spokojne formy i idealne wykończenia. Często same wnętrza inspirowane są różnymi stylami, jak art deco, etno, vintage, klasyką czy orientem. Wszystko tworzy elegancką i komfortową, choć pozbawioną przepychu całość. Bardzo istotne jest w nim oświetlenie, będące połączeniem klasyki z nowoczesnością oraz lustra i zdjęcia w chromowanych ramach.

Łóżko w stylu nowojorskim

Oczywiście najważniejszym elementem wyposażenia naszej sypialni w stylu nowojorskim będzie łóżko. Z racji charakterystyki apartamentów nowojorskich powinno być ono jak największych rozmiarów oraz niezwykle komfortowe. Sporym powodzeniem w tym zakresie cieszą się dwuosobowe, tapicerowane łóżka. Dają one nam nie tylko sporo wygody, lecz też znakomicie się prezentują oraz stanowią ponadczasowy element wyposażenia. Innym ciekawym rozwiązaniem może być łóżko kontynentalne, które również spełnia wytyczne. Charakterystycznym elementem stylu nowojorskiego są zagłówki. W przypadku, kiedy nasze łóżko nie będzie takowego posiadać, to bez trudu dokupimy go na wymiar do naszego modelu.

Dodatki do łóżka

Równie istotne są wszelkiego typu dodatki. Bardzo dobrze sprawdza się w tym zakresie pikowana narzuta. Warto wybierać modele delikatnie większe od rozmiarów naszego łóżka, aby narzuta odrobinę zasłaniała jego brzegi. Do narzuty koniecznie zakupmy kilka poduszek dekoracyjnych lub też poszukajmy do nich ciekawych poszewek. Nie muszą być one identyczne lub pasujące do narzuty, jednak ważne jest to, aby zostały utrzymane w podobnej tonacji kolorystycznej.

Ściany i podłogi

Nie możemy zapomnieć, że sporą wagę przywiązać trzeba do wyglądu ścian i podłogi. W sypialni przydadzą się przede wszystkim stonowane kolory, zwłaszcza odcienie szarości, fioletu lub kawy. Styl ten odrzuca jednolitość, dlatego też nie wszystkie ściany muszą mieć ten sam kolor. Bardzo dobrze sprawdza się system 3+1, w którym jedna ze ścian pokryta jest bardziej intensywnym kolorem, a pozostałe – stonowanym. Warto również pomyśleć o tapetach w dekoracyjne wzory i ornamenty. Można je łączyć z kolorami ścian. Stanowić mogą one nawet jedynie fragment jednej ze ścian, jak choćby nad łóżkiem. W przypadku podłóg najlepiej sprawdzają się grubsze i miękkie dywany w jaśniejszych barwach. Trzeba pamiętać o tym, iż kolor dywanu powinien pasować do całej aranżacji, aczkolwiek nie musi być identyczny jak ściany czy meble.

Meble w sypialni

W sypialni nowojorskiej bardzo dobrze sprawdzają się minimalistyczne stoliki lub szafki nocne. Postawione obok łóżka będą przede wszystkim funkcjonalne dla użytkowników. Bardzo istotne jest zachowanie symetrii w sypialni, dlatego zakupmy od razu dwa takie same elementy. Tyczy się to także innych mebli w tym pomieszczeniu. W najczystszej klasyce nowojorskiego stylu przed łóżkiem umieszczana jest tapicerowana ława. Zamiast niej możemy pomyśleć o małych pufach lub innych siedziskach.

Dekoracje

Nie zapominajmy na koniec o dekoracjach, które dodadzą charakteru naszej sypialni. W nowojorskim stylu najlepiej sprawdzają się lampy stojące – zarówno dadzą one sporo światła, jak również upiększą pokój. Na ścianie umieśćmy zdjęcia, najlepiej połączone ze sobą w kilku ramkach. Przy oknie zastosujmy ciemne zasłony sięgające do samej podłogi.