Składane meble ogrodowe – prostota i uniwersalność

5770305755350095.jpg

Druga połowa wiosny to idealny moment na rozpoczęcie sezonu ogrodowego i grillowego. Wiele osób stara się wtedy jak najlepiej wykorzystać dobrą pogodę. Przykładem tego mogą być choćby malutkie saloniki urządzone na balkonach. Aby dobrze wykorzystać przestrzeń w ogrodzie lub na balkonie, z pewnością przydadzą się nam składane meble ogrodowe.

Na co nam takie meble?

Nie każdy z nas posiada miejsce lub też fundusze pozwalające na zakup dobrego kompletu mebli ogrodowych. Taki zestaw z reguły kosztuje kilka tysięcy złotych. Z pewnością nie znajdzie się na niego miejsce na małym balkonie. Tutaj liczy się przede wszystkim wykorzystywanie przestrzeni oraz uniwersalne wyposażenia. Składane meble możemy bez trudu przechowywać w różnym miejscu i wykorzystywać wedle potrzeby. Dzięki takim praktycznym meblom ogrodowym można odmienić dotychczasowe oblicze balkonu, małego ogrodu, działki. Nawet taką, często najmniejszą powierzchnię możemy umiejętnie wykorzystać oraz zagospodarować. Warto w związku z tym rozejrzeć się za składanymi meblami, gdyż to najtańsza i najciekawsza opcja na urządzenie oryginalnego miejsca. Meble te możemy podzielić nie tylko ze względu na zastosowanie, lecz także materiał, z którego zostały wykonane.

Meble drewniane

To chyba najbardziej popularne meble składane, które możemy zakupić do ogrodu lub na balkon. Od dawna wiadomo, że drewno charakteryzuje się ciepłem, stylem oraz naturalnością. Bardzo dobrze komponować się może z zielenią ogrodu lub też roślinami ozdobnymi, które znajdować się będą na balkonie. Największym powodzeniem cieszą się oczywiście drewniane krzesła. Są to na ogół konstrukcje wykonane w całości z drewna lub też będące mieszanką drewna oraz metalu. Jeśli tylko zakupimy do nich dodatkowe poduszki, obicia, to będą niezwykle wygodne. Ogromną ich zaletą jest fakt, iż można je wykorzystywać na różne sposoby. Na co dzień pełnić mogą role krzeseł balkonowych lub ogrodowych, a w niektórych przypadkach przydadzą się nam w domu, kiedy przy dużej liczbie gości zabraknie nam dla nich miejsc siedzących. Oczywiście do kompletu przyda nam się także stolik drewniany. Tutaj również znajdziemy modele składane, które można wykorzystać na różne sposoby. Najczęściej bez trudu znajdziemy zestaw składający się ze stolika i dwóch krzeseł. Warto wybierać kwadratowy lub prostokątny stolik, albowiem lepiej można go dopasować do wymiarów balkonu. Dobrze jest oczywiście pamiętać o odpowiednim przechowywaniu i pielęgnacji takiego drewnianego wyposażenia.

Meble plastikowe

W ogrodach czy na balkonach bardzo dobrze sprawują się także meble plastikowe. Ich ogromną zaletą jest przede wszystkim cena, trwałość oraz lekkość. Zazwyczaj są one znacznie tańsze niż ich drewniane odpowiedniki. W tym zakresie najczęściej zetkniemy się z meblami turystycznymi. Są to egzemplarze, które sprawdzą się w każdych warunkach. Można je bez przeszkód przechowywać w wilgotniejszych miejscach, a proces pielęgnacji polega jedynie na myciu, czyli przetarciu mokrą szmatką. Również i tutaj bez przeszkód znajdziemy całe komplety lub pojedyncze meble. Nie możemy zapominać o niezwykle bogatej palecie kolorystycznej, która sprawia, że bez trudu powinniśmy znaleźć egzemplarze dla siebie.

Meble aluminiowe

Coraz większym powodzeniem cieszą się meble składane wykonane z aluminium. Jest to trwały i lekki materiał. Bardzo dobrze prezentują się na minimalistycznym balkonie. Dużym wzięciem cieszą się zwłaszcza stoliki składane, które po złożeniu zajmują niewiele miejsca. W przypadku krzeseł mamy do czynienia z połączeniem aluminium oraz tkaniny.

Meble plażowe?

Bardzo dobrą propozycją są meble plażowe, turystyczne. Są to produkty, które kojarzyć się nam mogą z wakacjami. Na rynku bez trudu znajdziemy leżaki wykonane z aluminium lub drewna. Po złożeniu nie zajmują wiele miejsca, a na co dzień mogą służyć jako miejsce do relaksu, wypoczynku, opalania się. Takie składane leżaki o niewielkiej wadze są wyjątkowo poręczne. Możemy zabierać je ze sobą do parku, na wakacje, a nawet wykorzystywać w warunkach domowych.

Składane meble do ogrodu to świetny pomysł nie tylko dla osób dysponujących małym balkonem lub ogródkiem. To produkty, które znajdą swe zastosowanie w większych przestrzeniach, są wykorzystywane przez liczne bary, kawiarnie, a nawet restauracje.