Romantyczna sypialnia – jak się prezentuje?

5770305755414912.jpg

Bez dwóch zdań sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu czy mieszkaniu. Stanowi ona dla nas miejsce do snu i wypoczynku, lecz także jest ważnym miejscem dla związku. Dlatego też warto poświęcić jej szczególną uwagę podczas urządzania wnętrz. Romantyczna sypialnia z pewnością przypadnie do gustu tym osobom, które cenią sobie łagodne kolory, przytulne wnętrze.

Romantyczny styl?

Trudno jest jednoznacznie mówić o romantycznym stylu. Wiele osób zupełnie inaczej pojmuje ten aspekt. Dla niektórych coś romantycznego może wydawać się banalne, oklepane. Styl romantyczny jest przy tym bardziej połączeniem kilku innych, jak choćby klasycznego i wiejskiego czy też skandynawskiego. Możemy jednak wymienić kilka istotnych cech, którymi charakteryzuje się taki sposób urządzania sypialni. Stosuje się w nim biele, delikatne róże, interesujące i subtelne pastele, jak błękit czy żółć. Na ścianach czy też pościeli, tekstyliach występują często kolorowe kwiaty, ornamenty. Dużo stosuje się drewna, które może być malowane na biało. W sypialni powinny znaleźć się także kwiaty, liczne drobiazgi, które podkreślą romantyczność.

Jaka powinna być nasza sypialnia?

Romantyczna sypialnia w naszym wydaniu może być lekka, delikatna i wygodna. Powinny w niej dominować jasne, pastelowe kolory oraz delikatne wzory. Ten przytulny i elegancki motyw będzie sprawdzał się zarówno w przypadku nastolatki, młodszej lub starzej kobiety, jak i par. Romantyczność kojarzy się z kobiecością, dlatego też trzeba jasno powiedzieć, że taka sypialnia musi być kobieca. Panowie mogą jednak spróbować wprowadzić kilka modyfikacji, aby również mogli czuć się w niej komfortowo. Warto wszystko doskonale przygotować, aby nasza sypialnia nie była odbierana jako pretensjonalna i kiczowata. Nie możemy zbytnio przesadzać z różem, wzorami, dodatkami. Dobrze jest umiejętnie łączyć ze sobą kolory. Jeśli postawimy na białe ściany, to wybierzmy jako kontrast do nich różowe lub też w barwach pastelowych dodatki i tkaniny.

Łóżko

Łóżko to podstawa i centralny punkt romantycznej sypialni. W związku z tym warto jak najlepiej zadbać o ten element wyposażenia. Istnieje całkiem sporo łóżek, które są wręcz stworzone do romantycznych wnętrz. Mowa tutaj przede wszystkim o białych, drewnianych egzemplarzach, które często posiadają dekoracyjny zagłówek. Bywają zaopatrzone w ręcznie tworzone ramy dekoracyjne, które wyglądają niczym z 5-gwiazdkowych hoteli i sypialni dla nowożeńców. Takie łóżka w dawnym lub nowoczesnym stylu mają być ostoją spokoju, miejscem do wygodnego snu, relaksu. To też one odpowiadać będą poniekąd za nasze życie łóżkowe. Warto wobec tego zadbać o romantyzm. Uzupełnieniem łóżka powinny być miękkie tekstylia: poduszki, narzuty, kołdra. Mogą być one białe lub w pastelowych, wzorzystych barwach.

Naturalne materiały

Romantyczny styl to także naturalność materiałów. Stawia się tutaj na wiele drewna. W związku z tym warto wybierać drewniane szafy, toaletki, komody, szafki nocne i półki, które będą w naturalnym kolorze lub przemalowane na biało. Również możemy pomyśleć nad drewnianą podłogą, która powinna zostać delikatnie postarzana. Na takiej podłodze rewelacyjnie prezentować się będzie miękki i gruby dywan.

Sporo detali

Nie można mówić o stylu romantycznym bez detali. Wszelkie dodatki i bibeloty są wręcz znakiem rozpoznawczym romantycznej sypialni. Oprócz wszelkiego rodzaju tekstyliów na łóżko czy podłogę przydadzą się nam także delikatne firanki i zasłonki, które mogą wprowadzić do wnętrza miękkie i rozproszone światło. Pomieszczenie powinno być także ozdobione kwiatami i roślinami doniczkowymi. Nadadzą one specyficznego klimatu oraz wprowadza więcej życia. Na ścianach możemy zawiesić obrazy, zdjęcia lub też zdecydować się na fototapetę o wybranym rozmiarze. Jeśli sypialnia stworzona jest dla pary, to na półkach mogą wylądować zdjęcia zakochanych. Możemy pomyśleć także nad figurkami, małymi rzeźbami. Warto poszukać także intrygujących staroci, które będą ciekawym dopełnieniem aranżacji.