Pokój dla małego żołnierza

5770305753361639.jpg

Wielu chłopców od najmłodszych lat interesuje się wojskiem. Marzenia o zostaniu dowódcą czołgu, pilotem myśliwca czy też komandosem są po części realizowane w grach komputerowych. Dzieci jednak mają znacznie większą wyobraźnię; potrzebują także mnóstwa bodźców podczas zabawy. Dlatego też znakomitym pomysłem dla nich będzie pokój dla małego żołnierza.

Kolorystyka

Oczywiście dominującym kolorem w takim pomieszczeniu powinna być zieleń. To ona od dawna kojarzona jest z wojskowością. Możemy wybrać ją jako barwę dodatków lub elementów wyposażenia, ale także ścian. Istnieje całkiem wiele interesujących odcieni zieleni, a także specjalnych wzorów maskowania, które używane są w wielu armiach na świecie. Mowa tutaj choćby o khaki i moro. Bardzo często stawia się na jedną ze ścian w wojskowym kolorze, co już samo w sobie wprowadza do pomieszczenia militarny styl i klimat. Oczywiście można mieszać i bawić się kolorami. Jest to także po części uzależnione od upodobań dziecka. Jeżeli jest miłośnikiem samolotów lub marynarki, to dobrym rozwiązaniem będzie błękit i wszelkie wariacje na temat niebieskiego. Przy uwielbieniu dla pojazdów wojskowych i broni pancernej można pokusić się o połączenie zieleni z szarością lub typowymi stalowymi odcieniami. Ewentualnie świetną alternatywą dla farb ściennych będą tapety, gdyż bez trudu znajdziemy w ofercie wielu sklepów takie z militarnymi motywami.

Meble

Istnieją specjalne meble o charakterystyce wojskowej, jednak dla dziecka mogą być one zbyt dorosłe i surowe. Można o nich pomyśleć, gdy nasz potomek jest już nastolatkiem. Mowa wtedy głównie o metalowych szafkach, specjalnych półkach czy nawet metalowych pryczach, które są charakterystyczne dla wojskowych koszarów. Dla młodszego dziecka warto po prostu wybrać klasyczne meble, które mogą zostać potem pomalowane na wojskowy kolor. Można też zakupić specjalne naklejki, które zupełnie odmienią wygląd szafek czy biurka. Łóżko warto wybrać klasyczne, czyli drewnianą lub metalową ramę z bezpiecznym i komfortowym materacem.

Dekoracje

Dekoracje stanowią sedno prawdziwego pokoju dla małego żołnierza. Istnieje ogromna ilość dekoracji ściennych, dzięki którym od razu będziemy wiedzieć, że mamy do czynienia z miłośnikiem wojskowości. Mowa tu przede wszystkim o ciekawych plakatach lub fototapetach. Bez trudu znajdziemy modele związane z grami bądź prawdziwymi pojazdami i żołnierzami. Taki obraz nad łóżkiem bądź biurkiem będzie znakomitym dopełnieniem militarnego stylu. Dobrze jest pomyśleć także o motywach patriotycznych. W sklepach z militariami znajdziemy emblematy lub plakaty związane z Wojskiem Polskim. Niezwykle sprawdzonym rozwiązaniem są siatki maskujące. Można zawiesić je na jednej ze ścian lub pokusić się nawet o ich zainstalowanie pod sufitem.

Esencją pokoju militarnego będą wszelkie dodatki. Dzieciom można kupować specjalne modele do sklejania, które ostatnio przeżywają swój renesans. Ponadto polska firma Cobi wprowadziła na rynek edycję czołgów do zbudowania z klocków, które nawiązują do gry World of Tanks. Nie zapominajmy także o licznych zabawkach, które rozsiane po pokoju podkreślą żołnierski klimat.