Pokój dla małego piłkarza

5770305752691860.jpg

Doczekaliśmy się czasów, kiedy nasza reprezentacja w piłce nożnej zaczyna odnosić sukcesy. Wielu małych chłopców chce być niczym Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek, Grzegorz Krychowiak czy Kuba Błaszczykowski. Jeśli widzimy spory piłkarski zapał w naszym dziecku, to powinniśmy mu pomóc go doskonalić. Jednym z elementów rozwoju dla malucha będzie pokój dla małego piłkarza.

Jak urządzić pokój dla małego piłkarza?

Naszym najważniejszym zadaniem będzie wiedza na temat samego dziecka. Dobrze jest znać lub też spytać się, kto jest jego piłkarskim idolem, jaką drużynę najbardziej lubi. Da to nam bardzo wiele informacji co do urządzenia pokoju. Zapewne wśród propozycji pojawi się FC Barcelona, Manchester United, Real Madryt, Chelsea Londyn oraz oczywiście nasza reprezentacja. Bez trudu znajdziemy w ofercie sklepów internetowych wiele produktów licencyjnych związanych z klubami i znanymi piłkarzami.

Każdy mały miłośnik futbolu z pewnością wyjątkowo się ucieszy, jeśli urządzimy mu pokój w piłkarskim stylu. Tacy mali piłkarze i kibice niezwykle interesują się wszelkimi akcesoriami i gadżetami związanymi z ich drużynami. Istnieje całkiem sporo dekoracji ściennych oraz mebli dziecięcych, które są stylizowane na piłkarskie. W wyniku tego pokój dziecięcy może przypominać boisko, szatnię piłkarzy czy nawet stadion.

Najważniejsze zarówno dla nas, jak i dla dziecka będą zdecydowanie wszelkiego typu dekoracje ścienne. Mogą to być plakaty lub fototapety prezentujące znanych piłkarzy, herby klubowe lub po prostu motywy piłkarskie. Dzieci uwielbiają umieszczać na ścianach wizerunki swoich idoli. Powinniśmy dać im jak najwięcej miejsca na takie rzeczy. Jest to też dla nich rozwijające, kiedy same ustalają sobie układ plakatów i dokonują ich przytwierdzenia do ścian. Jeśli dziecko posiada karty lub koszulki z autografami, to możemy je oprawić w ramkę i powiesić na którejś ze ścian.

Meble i akcesoria

Jeśli nasze dziecko czynnie grywa w piłkę, to dobrze będzie mu też stworzyć komfortowe warunki do wypoczynku. Podstawę stanowić będzie wygodne i odpowiednio długie łóżko. Oczywiście najlepiej zrobimy, jeśli będzie znajdować się na nim pościel w barwach ulubionej drużyny. Dziecku oczywiście przydadzą się szafki oraz biurko do nauki. Warto też zdecydować się na specjalną półkę na trofea, gdyż zapewne nasz dorastający piłkarz trochę ich podczas swej kariery skompletuje. Chcąc ujednolicić kolor wszystkich mebli z barwami klubowymi, możemy zdecydować się na zamówienie specjalnych naklejek na meble, na które naniesione również mogą zostać herby drużyny i wizerunki piłkarzy.

Jeśli chodzi o dodatki do pokoju, to znajdziemy ich niezwykle bogatą ofertę. Coraz częściej sklepy proponują nam praktycznie wszystko dla dzieci, co jest związane z piłką. Znajdziemy plecaki, kubki, piórniki, lampki na biurko, zasłony czy też same rzeczy niezbędne do piłkarskiego treningu.

Możemy dziecku stworzyć pokój marzeń, w którym będzie się mogło czuć niczym sławny piłkarz lub kibic numer 1. Ogranicza nas jedynie przestrzeń. W dużym pokoju będziemy w stanie nawet zainstalować małą bramkę, dzięki której dziecko może trenować swe rzuty wolne i karne.