Najciekawsze urządzenia wielofunkcyjne na rynku

Please select a featured image for your post

Doczekaliśmy się takich czasów, kiedy elektronika dominuje w naszym życiu. Staje się ona czymś, co towarzyszy nam w pracy, jak i w warunkach domowych. Szczególnie w pierwszym przypadku możemy mówić o elektronizacji pracy, zwłaszcza biurowej. Trudno sobie wyobrazić wykonywanie wielu czynności w domu lub w firmie bez komputera, drukarki, urządzenia wielofunkcyjnego. Właśnie temu ostatniemu przyjrzymy się w naszym artykule. Jest to produkt, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie skutecznego działania nowoczesnego biura. Prezentujemy najciekawsze urządzenia wielofunkcyjne na rynku.

Na co nam urządzenie wielofunkcyjne?

Typowe urządzenie wielofunkcyjne umożliwia nam skuteczne skanowanie, kopiowanie i drukowanie różnych dokumentów. W ten oto sposób można zaoszczędzić sporo pieniędzy i wolnej przestrzeni w biurze. Zamiast kupować 3 osobne urządzenia, otrzymujemy jedno, które w zupełności wystarczy nam do pracy biurowej. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, iż w małych pomieszczeniach pozwala na zaoszczędzenie sporo przestrzeni. Jeśli sobie przypomnimy, jak 10 lat temu wyglądały skanery, drukarki i kopiarki, to przed oczami mamy obraz wielkich modeli, które łącznie mogły zajmować całe, małe pomieszczenie. Dziś jedno urządzenie może być wielkości starszej drukarki. Oprócz tego takie urządzenie wielofunkcyjne odznacza się niskimi kosztami eksploatacyjnymi. Niektóre egzemplarze mogą być nawet wyposażone w niszczarki.

Istotne jest to, aby wybierać taki model, który będzie idealnie spełniał oczekiwania i wymagania. Tak samo proste urządzenie nie będzie miało racji bytu w biurze, jak i zaawansowany model w warunkach domowych. Dostępne na rynku urządzenia wyposażone są w toner laserowy lub atramentowy. Pierwsze z nich są droższe, jednak gwarantują często niższe koszta eksploatacyjne. Drugie z kolei gwarantują tanie tusze, jak i możliwość zastąpienia ich odpowiednikami. Atramentowe drukarki pozwalają także na lepszej jakości wydruk fotografii. Oprócz standardowych wersji sporym uznaniem cieszą się urządzenie wielofunkcyjne A3. Przydają się one zwłaszcza w większych firmach i biurach.

Canon PIXMA MG3650

Canon PIXMA MG3650 to znakomite rozwiązanie do domowego biura. Niewielkie rozmiary sprawiają, że bez trudu znajdzie się ono na firmowym biurku lub w jego pobliżu. Co niezwykle istotne, jest to urządzenie z trybem Wi-Fi, dzięki czemu możemy łączyć je bezprzewodowo z naszymi telefonami, tabletami czy komputerami. Redukuje to ilość okablowania. Możemy skorzystać tutaj z opcji szybkiego drukowania, kopiowania i skanowania. Z pewnością sporym udogodnieniem jest funkcja drukowania dwustronnego. Do najważniejszych zalet zaliczyć możemy tworzenie i drukowanie zdjęć bez obramowania, korzystanie z kaset z atramentem XL, bezprzewodowe przesyłanie danych.

Maksymalna rozdzielczość druku w tym urządzeniu to 4800 dpi, co daje niezwykle wysokiej jakości zdjęcia i dokumenty. Model ten zapewnia szybkość drukowania na poziomie 9,9 obrazu/min w wersji monochromatycznej i 5,7 obrazu/min w wersji kolorowej. Sam wydruk zdjęcia 10 × 15 cm bez obramowania wymaga jedynie 44 sekund. Urządzenie zsynchronizowane jest z oprogramowaniem Canon PRINT, dzięki któremu można drukować i skanować za pomocą smartfona lub tabletu. Ponadto pomocna usługa PIXMA Cloud Link pozwala drukować zdjęcia z portali społecznościowych, chmury, poczty elektronicznej i to bez konieczności korzystania z komputera. Dodatkowo otrzymujemy usługę Easy-Photo Print+, za pomocą której możemy projektować i drukować karty okolicznościowe, kolaże fotograficzne oraz wiele innych produktów. Nie zapominajmy przy tym o niezwykle atrakcyjnej cenie za urządzenie.

Brother DCP J105

To kolejne urządzenie z niższej półki cenowej, które świetnie sprawdzi się w domowym biurze, jak i małej firmie. Jest to kompaktowy i elegancki model odznaczający się szybkością działania, ekonomią. Oferuje nam między innymi w trybie monochromatycznym prędkość druku wynoszącą 11 obrazów na minutę, a w trybie kolorowym 6 obrazów na minutę. Urządzenie zaopatrzone jest w podajnik papieru mieszczący 100 arkuszy oraz 1-liniowy wyświetlacz LCD. Wielu użytkowników chwali sobie zintegrowany, płaski skaner, jak i kompatybilność z wysokowydajnymi pojemnikami z tuszem. DCP-J105 gwarantuje także szybką i bezproblemową konfigurację z siecią bezprzewodową. Za pośrednictwem aplikacji Brother iPrint&Scan, Apple AirPrint czy Google Cloud PrintTM można skanować i drukować z tabletu lub telefonu. Model ten odznacza się niskim poziomem zużycia energii oraz cichą pracą.

Brother DCP-J105 InkBenefit to urządzenie wielofunkcyjne, które pracować może zarówno w domu, jak i małej firmie. Drukowanie, skanowanie i kopiowanie przebiega tutaj na bardzo dobrym i szybkim poziomie. Problemem jest jednak tryb wydruku w najwyższej gwarantowanej jakości, albowiem czas operacji znacząco się zwiększa, jak i również urządzenie staje się głośniejsze. Jako wadę można tutaj wymienić także brak automatycznego druku dwustronnego czy też brak obsługi pamięci masowych.

Hewlett-Packard Officejet Pro 6830 WiFi

To kolejna propozycja dla domowego biura. Urządzenie marki HP zapewnia bardzo dobrą jakość kolorowych wydruków, gdzie koszt jednego dokumentu może być niższy nawet o 50% w porównaniu z laserowymi odpowiednikami. Jest to model zaprojektowany z myślą o wydajności, niskich kosztach eksploatacyjnych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych atramentów pigmentowych HP urządzenie to zapewnia żywe oraz trwałe wydruki. Na uwagę z pewnością zasługuje tutaj prędkość wydruku, albowiem w trybie monochromatycznym to aż 18 stron na minutę, a w kolorowym 10. Użytkownicy cenią sobie także automatyczne dwustronne drukowanie dokumentów, bezprzewodowe drukowanie z urządzeń przenośnych za pomocą aplikacji HP ePrint czy też możliwość łatwego podłączenia do sieci lokalnej lub Internetu.

Model ten zaopatrzony został w automatyczny podajnik dokumentów na 35 arkuszy, tryb umożliwiający szybkie kopiowanie, skanowanie i faksowanie wielostronicowych dokumentów. Według producenta miesięczna wydajność dochodzi do blisko 15 tysięcy stron. Urządzenie w porównaniu do wielu laserowych odpowiedników zużywa do 50% mniej energii. Możemy w nim zaprogramować automatyczne włączanie i wyłączanie. Jest to także stylowy produkt, który posiada duży kolorowy wyświetlacz wyposażony w nowoczesny graficzny interfejs.

Epson AiO WF-7610DWF A3

Tym razem prezentujemy urządzenie, które z pewnością przyda się w większym biurze. Jest to biznesowa drukarka ze złączami Wi-Fi i Ethernet. Umożliwia ona drukowanie w formacie A3, co znacząco odróżnia ją od wcześniej opisywanych modeli. Również i tutaj możemy w trybie monochromatycznym cieszyć się szybkością druku wynoszącą 18 str/min. Z pewnością sporym udogodnieniem jest tutaj spory ekran dotykowy o przekątnej 10,9 cm, co zwiększa prostotę obsługi, zwłaszcza przy największym formacie druku. Model ten wyposażony jest między innymi w napełniany od przodu podajnik papieru na 250 sztuk arkuszy oraz wkłady atramentowe o zwiększonej pojemności. Dzięki temu zmniejszają się koszta eksploatacyjne. Według producenta w przypadku największego wkładu z czarnym atramentem istnieje możliwość druku do nawet 2200 stron!

Model ten zapewnia nam funkcje druku dwustronnego w formacie A3, skanowania, kopiowania oraz faksu, dzięki czemu jest jeszcze bardziej wielofunkcyjny. Z pewnością dodatkowym atutem jest zaopatrzenie urządzenia w dodatkową, tylną ścieżkę na papiery specjalne. Nie można także zapominać o obsłudze bezprzewodowej, możliwości korzystania z chmury.

Canon PIXMA MX925

To kolejny model Canona na naszej liście. Firma ta od lat jest jednym z liderów na rynku drukarek oraz urządzeń wielofunkcyjnych. Canon PIXMA MX925 to niezwykle wydajne i zaawansowane biurowe urządzenie wielofunkcyjne, które zapewnia nam obsługę Wi-Fi, jak i wykorzystywanie pojemników XXL. Model ten poosiada miejsce nawet ba 5 pojemników z atramentem, a przy tym posiada dwustronny podajnik ADF na 35 arkuszy. Urządzenie to służy także do skanowania, kopiowania i obsługi faksów. Dzięki największemu pojemnikowi na tusz możliwe jest wydrukowanie do 1000 stron. W trybie monochromatycznym prędkość wykonu 15 str/min, natomiast kolorowym 10 str/min. Egzemplarz ten zaopatrzony został w duży, łatwy w obsłudze, kolorowy wyświetlacz TFT o przekątnej 3 cali z dwufunkcyjnym panelem. W standardzie produkt ten gwarantuje drukowanie z i skanowanie do tabletów oraz smartfonów, obsługę Apple AirPrint, Google Cloud Print, PIXMA Cloud Link.

Wielu osobom z pewnością przypadnie do gustu rozdzielczość wydruku do 9600 dpi, dzięki której otrzymuje się niezwykle szczegółowe kolorowe zdjęcia i grafiki. Urządzenie zaskakuje szybkością pracy także w innych aspektach. Wydrukowanie jednego zdjęcia w formacie 10 x 15 cm, bez marginesów trwa około 21 sekund. Z kolei kopiowanie jednej strony A4 to 12 sekund.

Epson L550

Na koniec prezentujemy najbardziej zaawansowane urządzenie w zestawieniu, które jako jedyne ze wszystkich wymienionych kosztować nas będzie powyżej tysiąca złotych. Jest to wielofunkcyjne urządzenie ze zintegrowanym systemem atramentowym, które jest wręcz idealnie do małych biur, w których stawia się na obniżanie kosztów związanych z drukowaniem. Możemy tutaj skorzystać z opcji drukowania, skanowania, kopiowania i faksowania. Produkt Epsona zwiera w sobie automatyczny podajnik, czytelny i pomocny ekran LCD , a także złącze Ethernet. Ogromną zaletą jest tutaj niski koszt eksploatacji, albowiem z zestawu tuszy można wydrukować do 4000 stron w trybie monochromatycznym i 6500 stron w kolorze. Warto wiedzieć także, iż maszyna ta drukuje z prędkością 33 stron na minutę w czerni oraz do 15 stron na minutę w kolorze. Z kolei maksymalna rozdzielczość druku wynosi 5760 x 1440.

Wiele osób chwali sobie tutaj specjalnie skonstruowany pojemnik na atrament, który jest zintegrowany z drukarką. Przydatna jest także funkcja wielokrotnego kopiowania, kiedy pojedynczy dokument można w jednym ciągu stworzyć w 99 egzemplarzach. W porównaniu z poprzednimi modelami z tej serii rozmiary urządzenia zostały zmniejszone o około 12 procent.