Materac dla dziecka – jaki wybrać?

5770305755596030.jpg

Nie od dziś wiadomo, jak niezwykle ważne jest zapewnienie dziecku bezpieczeństwa i komfortu na każdym kroku. Tyczy się to między innymi wyposażenia pokoju. Każdego dnia dziecko musi mieć jak najlepsze warunki do snu i wypoczynku. Służy temu nie tylko porządne łóżko, lecz obecnie najczęściej materac. To on odpowiada za prawidłowe ułożenie ciała, wygodę. Materac dla dziecka nie jest jednak tak łatwo kupić, albowiem istnieje na rynku całkiem sporo modeli, które różnią się między sobą ceną i właściwościami. Postaramy się przybliżyć kilka ciekawych egzemplarzy.

MAMO-TATO Materac KOKOS-PIANKA-KOKOS 60×120

Zaczynamy od produktu z niskiej półki, który powinniśmy zakupić za około 100 złotych. Jest to model pochodzący z firmy Danpol. To mały egzemplarz kokosowy o wymiarach 60 na 120 cm. Z kolei jego wysokość to 8 cm. Składa się on z dwóch mat kokosowych, tkaniny bawełnianej, a także pianki poliuretanowej. Dolna i górna warstwa stworzone zostały z włókna kokosowego, które posiada właściwości antybakteryjnie, hamuje rozwój roztoczy, a także wspomaga oddychanie ciała. W wyniku tego ciało dziecka nie będzie przepocone czy nadmiernie przegrzane. Między obiema warstwami z kokosa umieszczona została pianka poliuretanowa, której zadaniem jest dopasowywanie materaca do sylwetki dziecka. Warto dodać, iż produkt ten posiada atest PZH HŻ/00612/02. Jeśli nie mamy zbyt dużych funduszy, to by c może ten materac okaże się najlepszym wyjściem.

Materac lateksowy dla dzieci Baby Comfort

Baby Comfort to ceniony materac marki Frankhauer. Mamy tutaj do czynienia z produktem przeszło cztery razy droższym niż podstawowy model, który przed chwilą był opisywany. Jest to elastyczny i odporny na odkształcenia dziecięcy materac lateksowy. Posiada on bardzo dobry stopień dobranej twardości oraz punktowe dostosowanie się powierzchni do kształtu ciała. To niezwykle bezpieczny materac dla dziecka, który od jego najmłodszych lat będzie dbał o skuteczne podpieranie kręgosłupa. Ważne jest to, iż nie wywiera on ucisku na stawy i mięśnie dziecka. Posiada przy tym sprawdzone właściwości ortopedyczne. Nie zastosowano w nim natomiast stref twardości. Model ten jest wykonany z bloku lateksowego o wysokości 8 cm. W jego wnętrzu umieszczone zostały pionowe otwory odpowiedzialne za prawidłową cyrkulację powietrza. Dodatkowo zabezpieczają ciało dziecka przed przegrzewaniem w czasie snu. Wykorzystany lateks posiada dodatkowo właściwości antyalergiczne, jest odporny na powstawanie pleśni i grzybów. Składa się on z 20 procent z lateksu naturalnego i 80 procent z lateksu syntetycznego.

Materac piankowy z lateksem Krasnoludek

Ta sama firma ma w swej ofercie materac przeznaczony dla najmłodszych dzieci. Jest to materac piankowy z dodatkową warstwą pianki lateksowej o grubości 4 cm. W wyniku tego cała konstrukcja posiada aż 13 cm grubości. Dzięki połączeniu pianki poliuretanowej z pianką lateksową, kręgosłup małego dziecka będzie cały czas znajdować się w optymalnej pozycji, jak i podparciu w trakcie snu. Cała pianka została podzielona na 3 strefy twardości. Poprzez taki system twardość materaca za każdym razem dostosuje się do nacisku, jakie wywiera na niego ciało dziecka. Dodatkowo połączenie obu pianek powoduje, iż jest to niezwykle cichy materac. Oczywiście i ten model posiada skuteczne właściwości antyalergiczne i przeciwgrzybiczne.

Materac Kołysanka Hilding

Materac Kołysanka firmy Hilding to kolejny przykład produktu z niższej półki cenowej. Jest to materac dwustronny utwardzony warstwą kokosu. Warstwa ta została ukryta pod przewiewną i elastyczną pianką Flexifoam. Model ten oferuje dwa typy wsparcia dla dziecka: o miękkim lub twardym stopniu twardości. Jeśli jesteś zwolennikiem lub zwolenniczką twardego materaca dla dziecka, to być może ten model będzie najbardziej odpowiedni. Posiada on 11 cm wysokości. Dostępny jest w rozmiarze 60 na 120 cm oraz 70 na 140 cm.

GUMIŚ piankowy

Na podobnym pułapie cenowym, czyli powyżej 200 złotych znajduje się materac piankowy Gumiś. Jest to produkt firmy Frankhauer. Pochodzi on z kolekcji materacy skierowanych do najmłodszych użytkowników. Do jego produkcji wykorzystano starannie wyselekcjonowane materiały, jak choćby lateks czy wysokiej klasy piankę PU. Zrezygnowano w tym wypadku z użycia kleju, co zwiększa bezpieczeństwo oraz właściwości antyalergiczne. Gumiś został wykonany z najwyższej jakości pianki poliuretanowej. Spełnia przy tym wszelkie wymagane atesty oraz certyfikaty. Dzięki niejednolitej strukturze pianki poliuretanowej jest on bardziej elastyczny. Należy on do klasy średnio twardych materacy. Cechuje się przy tym wysoką odpornością na odkształcenia. Jego grubość wynosi 11 cm. W zestawie otrzymujemy tutaj bardzo miły dla oka bawełniany pokrowiec z podobiznami leśnych zwierzątek na błękitnym tle. Produkt ten objęty jest 2-letnią gwarancją, a także dostępny jest w kilku rozmiarach.

Premium Baby Canna

W podobnej cenie zakupić możemy między innymi ten materac. Jest to model z włóknami roślinnymi, który nie zawiera w sobie lateksu. Dzięki wysokiej jakości oraz oferowanym właściwościom zyskał pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Jest to dwustronny materac w wersji z matą konopną, która posiada właściwości ograniczające rozwój bakterii i grzybów. Ponadto takie włókno konopne latem chłodzi, a zimą grzeje. Materac ten gwarantuje także skuteczną cyrkulację powietrza, gdzie stały dopływ redukuje ryzyko przegrzania się dziecka oraz odprowadza wilgoć z wnętrza oraz powierzchni całej konstrukcji. Jest on przeznaczony do użytku dwustronnego. Jego kolejną zaletą jest wewnętrzny pokrowiec wykonany z włókniny polipropylenowej, a także zdejmowany, obustronnie pikowany pokrowiec wraz z boczną wentylacją oraz z wyciągiem z lilii Aloe Vera. Materac ten jest polecany wszystkim dzieciom, a zwłaszcza tym, które posiadają wady postawy, choroby układu nerwowo-mięśniowego. Wspomaga on także przeciwdziałanie zaburzeniom snu. Jego grubość to 10 cm. Dostępny jest w rozmiarze: 120  na 60 cm lub 140 na 70 cm.

Materac dziecięcy Baby Dream

Firma Materasso stworzyła bardzo ciekawy materac dla dzieci zwany Baby Dream. Jest to model, który zapewnia luksusowe podparcie oraz doskonałą wentylację podczas snu. W tym wypadku mamy do czynienia z kilkoma dostępnymi rozmiarami dla dzieci, jak 60 na 120, 70 na 120, 60 na 140 oraz 70 na 140. Dzięki temu dobierzemy idealną wersję dla swego malucha. Sporym atutem tego modelu jest fakt, iż zapewnia on doskonałe podparcie dla rozwijającego się kręgosłupa dziecka. Wykorzystana została w nim luksusowa, wysokoelastyczna pianka, która dodatkowo została specjalnie profilowana. Poprzez taki system może skutecznie odprowadzać wilgoć i temperaturę od ciała śpiącego dziecka. Ponadto jest to bardzo elastyczny i trwały materac, którego uzupełnieniem jest pokrowiec Aloe Vera z ekstraktem z aloesu. Posiada on 10 cm wysokości oraz objęty jest 3 latami gwarancji.

Materac dziecięcy Baby Swiss

Ta sama firma przygotowała także wyższej klasy materac. Jest to ekskluzywna wersja materaca dziecięcego. Która jest wyjątkowo sprężysta, a przy tym zaopatrzona w szwajcarską piankę Avent O2. Dzieci mogą tutaj liczyć między innymi na specjalne profilowanie dla lepszej elastyczności, siatkę 3D pomagająca w lepszej wentylacji. Również i ten model dostępny jest w kilku rozmiarach: 60 na 120, 70 na 120, 60 na 140 oraz 70 na 140. Na uwagę zasługuje tutaj przede wszystkim wspomniana szwajcarska pianka AVENT O2. Stworzona została na bazie olejku lawendowego i szwajcarskich roślin. Dzięki temu materac zyskał wyjątkową wytrzymałość oraz o wiele lepszą przewiewność. Jednocześnie zapewnia optymalną temperaturę snu. Jego wysokość to 11 cm. Ta wersja zaopatrzona została w pokrowiec antyalergiczny z możliwością prania typu Lavender. Jest to pokrowiec z ekstraktem z kwiatu lawendy, który posiada właściwości relaksujące oraz antybakteryjne. Posiada on aż 5 lat gwarancji.

ARO Sanistar

ARO Sanistar to produkt marki Artlńnder, który również cieszy się dużym powodzeniem w naszym kraju. Model ten jest przeznaczony zarówno dla niemowląt, jak i starszych dzieci. Został on wykonany w 100% ze specjalnej pianki zimnej: AROplus® RG 28 kg m³. Ponadto dla wygody i lepszych właściwości jego brzegi zostały zgrzane są za pomocą kauczuku naturalnego. Posiada on specjalne kanaliki wentylacyjne oraz znaną z innych materacy w tym zestawieniu domieszkę Aloe Vera. Sprzedawany jest ze ściąganym pokrowcem clima opti, wykonanym w 100% z bawełny typu Frottee. Warto wiedzieć, ze każdy materac tej marki przed sprzedażą jest sprawdzany pod względem zawartości substancji szkodliwych. To model odpowiedni dla alergików, który sprzedawany jest w rozmiarze 70 na 140 cm.

TRÄUMELAND T015102 Materac Gwiazda Polarna

Produktem ze znacznie wyższej półki cenowej jest materac firmy TRÄUMELAND. Model o wymiarach 70 na 140 cm przeznaczony jest dla nieco starszych dzieci. Posiada on między innymi system wentylacyjny Mor-way. Jego zadaniem jest dbanie o prawidłową cyrkulację powietrza. Składa się on z pionowych jak i poziomych kanalików wentylacyjnych, które znajdują się na całej powierzchni materaca. Dzięki niemu dochodzi do odprowadzania powietrza z całej powierzchni materaca. Dodatkowo zaopatrzony został w pokrowiec typu Sleep fresh, który stworzono z przyjemnej tkaniny bawełnianej. Ten antyalergiczny materac posiada gęstość pianki na stronie dla małych dzieci na poziomie 35. W jego wnętrzu umieszczono wkład z pianki zimnej. Posiada usztywniane brzegi, elastyczność punktową, ochronę przed wilgocią.

Almere Multipocket

Na sam koniec prezentujemy produkt z najwyższej półki, który obecnie kosztuje przynajmniej 1300 złotych. Jest to materac o wymiarach 120 na 160 cm. Model ten zaopatrzony został w aż 9 stref twardości, które w bardzo dobrym stopniu dopasowują się do ciała. Posiada on sprężyny kieszeniowe typu MULTIPOCKET, z ilością przeszło 510 sztuk na m2. Dziecko może dzięki temu liczyć na doskonałą elastyczność punktową. Jest to materac dwustronny, hypoalergiczny. Zbudowany jest z wysokiej jakości pianki poliuretanowej T25 o podwyższonej wytrzymałości i elastyczności. Zadbano tutaj także o skuteczne właściwości antygrzybiczne i antyalergiczne. Zastosowane w nim włókno kokosowe jest odporne na odkształcenia, a końskie włosie wchłania pot i zapobiega przenikaniu wilgoci wywnętrz materaca. To idealny produkt dla nieco starszego dziecka, nastolatka.