Kuchenki mikrofalowe – przegląd modeli

5770305755791449.jpg

Od kilkudziesięciu lat w wielu barach szybkiej obsługi stosowane są kuchenki mikrofalowe. Są to proste urządzenia, które pomagają w szybkim czasie podgrzać mrożone lub zimne posiłki. Ich zalety sprawiły, że różnorodne modele są obecnie stosowane także w warunkach domowych. Lubimy je stosować do podgrzewania mrożonej pizzy, frytek, szybkich dań w 5 minut. Choć oczywiście smak takich potraw znacząco różni się niż w przypadku zastosowania piekarnika, to jednak dla wielu osób jest to ratujące lub wystarczające. W związku z tym postanowiliśmy przygotować zestawienie najciekawszych kuchenek mikrofalowych.

Manta MWO202EG

Tradycyjnie zaczynamy od urządzeń z niższej półki. Pierwszym z nich jest Manta MWO202EG, którą to zakupimy za mniej niż 200 złotych. Oferuje ona między innymi opcję rozmrażania, gdzie następuje efektywne i równomierne rozmrażanie żywności. Model ten posiada także zabezpieczenia przed dziećmi, które chronią mikrofalówkę przed przypadkowym włączeniem. Jest to model sterowany elektronicznie, który zaopatrzony jest w grill kwarcowy. Posiada 6 trybów pracy, a moc mikrofal wynosi 700 W. Jest to egzemplarz o pojemności 20 litrów, który sprawdzi się w przypadku małych potraw.

Samsung ME733K

W cenie poniżej 200 złotych znajdziemy także produkt marki Samsung. Jest to kuchenka sterowana elektronicznie, które posiada 20 litrów pojemności, 6 poziomów mocy oraz moc mikrofal 1150 W. posiada ona między innymi przycisk eko, który umożliwia zaoszczędzenie energii w trybie czuwania nawet o 40%. Wprowadzono tutaj system TDS składający się z trzech punktów rozprowadzania fal. Dzięki temu produkty przygotowywane w kuchence będą równomiernie i dokładnie ugotowane. Dla lepszego komfortu obsługi oraz uniwersalności urządzenia producent zastosował aż 22 automatyczne programy.

AG820AKI EDEKA

W cenie około 250 złotych dostępna jest kuchenka mikrofalowa marki Edeka. Jest to urządzenie o mocy 800 W z funkcją grilla o mocy 1000 W. Posiada 8 zaprogramowanych ustawień, jak choćby warzywa, mięso czy makarony. Mamy tutaj do dyspozycji 5 różnych poziomów mocy, obrotowy szklany talerz, dobrze oświetlone wnętrze komory o pojemności 20 litrów. Model ten wykonany został ze stali nierdzewnej. Zaopatrzony został w funkcję kontroli rodzicielskiej oraz zegar cyfrowy, wyświetlacz czasu.

Haier HGN2070MGS

Na podobnym pułapie cenowym znajduje się także Haier HGN2070MGS. jest to kuchenka mikrofalowa o pojemności 20 litrów, mocy 700 W. Kuchenka wyposażona została w grill kwarcowy o mocy 900 W. zastosowane tutaj czyli lampy szybko przyrumieniające potrawy. Oferuje przy tym 5 poziomów mocy, dzięki czemu możemy ustawić indywidualne parametry pracy urządzenia do danej potrawy. Możemy tutaj podgrzewać równomiernie z przestrzennym rozprowadzaniem fal. Jest to model z funkcją gotowania, przez co sprawdzi się w przypadku przygotowywania różnorodnych potraw.

Samsung MG23F301

W cenie powyżej 300 złotych oferowany jest nam kolejny model marki Samsung. Jest to nieco większa kuchenka o pojemności 23 litrów. Gwarantuje moc mikrofal 800 W. Obsługiwana jest w sposób mechaniczny. Egzemplarz ten oferuje 6 poziomów mocy. Jest to urządzenie z blokadą elementów sterowania, dzięki czemu idealnie będzie zabezpieczone przed dziećmi. Także i tutaj możemy liczyć na równomiernie z przestrzennym rozprowadzaniem fal. Ta nowoczesna kuchenka mikrofalowa wyposażona została w funkcję szybki start, w wyniku czego oferuje szybkie uruchomienie z maksymalną mocą mikrofal. Jej wnętrze pokryte jest emalią ceramiczną, odporną na zadrapania i utratę koloru. Ponadto zapewnia ochronę antybakteryjną.

Beko MGF 20210 X

W cenie około 400 złotych dostępna jest kuchenka Beko MGF 20210 X. Dostajemy tutaj osiem zdefiniowanych programów automatycznych, które dotyczą między innymi podgrzewania, warzyw, ryby, pizzy czy makaronu. Dzięki funkcji rozmrażania szybko odmrozimy danie. Dzięki intuicyjnemu, świetnie zaprojektowanemu sterowaniu obsługa tego modelu jest niezwykle prosta. Model ten dysponuje 20 litrami pojemności, a maksymalna moc mikrofali to 800 W.

Sharp R-760

Powyżej 400 złotych dostępny jest Sharp R-760. Jest to kuchenka o pojemności 23 litrów. Jest to doskonała propozycja dla mniejszych kuchni. Ta sterowana elektronicznie kuchenka stanowi świetne urządzenie do szybkiego gotowania oraz rozmrażania potraw i produktów. Zastosowana została płaska taca zamiast talerza obrotowego. Taki prostokątny FlatTray nie wiąże się z ograniczeniami, jeśli chodzi o powierzchnię podgrzewania. Ponadto taka taca jest o wiele prostsza do czyszczenia. Znajdziemy tutaj 24 programy automatyczne, jak choćby Auto Defrost, czyli program do rozmrażania. Kuchenka posiada także funkcję grilla z lampami kwarcowymi. Do wyboru mamy 5 poziomów mocy. Otrzymujemy tutaj maksymalnie moc 900 W oraz grilla 1000 W. również i ten model zaopatrzony został w odpowiedni system ochrony rodzicielskiej.

Samsung MC28H5015AK

W cenie około 500 złotych czeka na nas Samsung MC28H5015AK. Jest to większy model o pojemności 28 litrów. Możemy skorzystać tutaj z 15 wstępnie zaprogramowanym trybów gotowania. Dzięki temu modelowi możemy cieszyć się ciastem drożdżowym domowej roboty lub jogurtem, albowiem możemy wypróbować funkcję fermentacji w trafnej temperaturze. W modelu tym możemy wyłączyć funkcję obrotowego talerza, dzięki czemu wewnątrz komory zmieszczą się znacznie większe posiłki. Samsung zainstalował tutaj skuteczny w działaniu pochłaniacz aromatów, dzięki czemu charakterystyczne zapachy zostaną w niej zneutralizowane. Wprowadzono tutaj także

wysokiej jakości ceramiczne wnętrze, które zapewnia gładką powierzchnię, łatwą w czyszczeniu, odporną na odbarwienia. Wnętrze jest równocześnie antybakteryjne, odporne na zarysowania. Możemy na co dzień korzystać z trybu eco, który znacząco ogranicza zużycie energii. Maksymalna moc mikrofal wynosi tutaj 1400 W, a Moc grilla 1500 W.

Whirlpool MWF421

Whirlpool MWF421 to urządzenie nieco droższe, za które musimy zapłacić przeszło 600 złotych. Jest to model o pojemności 25 litrów, którego maksymalna moc wynosi 800 W, a grilla 1000 W. Zetkniemy się tutaj z systemem przestrzennego rozprowadzania fal. Jest to egzemplarz z funkcją gotowania. Jeśli wybierzemy rodzaj potrawy, kuchenka mikrofalowa sama dobierze za nas odpowiednie parametry pracy. Model ten wyposażony został w funkcję szybki start, która pozwala na szybkie uruchomienie z maksymalną mocą mikrofal. Możemy liczyć tutaj na 7 programów automatycznych.

Gorenje MO4250CLI

W cenie powyżej 600 złotych dostępna jest również kuchenka mikrofalowa marki Gorenje. Jest to model w stylu retro, który swym wyglądem czy kolorystyką nawiązuje do dawnych amerykańskich kuchenek z lat 50. i 60. Gorenje MO 4250 CLI to egzemplarz o pojemności 20 litrów. Zaopatrzony został między innymi w funkcję Golden Crust, grill oraz 5 poziomów mocy. Ten wysokiej jakości sprzęt zapewnia wygodę i komfort użytkowania. Wpływa na to także 5 programów gotowania i podgrzewania. W tym wypadku wnętrze zostało wykonane z blachy stalowej lakierowanej. Maksymalna moc mikrofali wynosi 800 W, a grilla 1100 W.

Panasonic NN-GD462MEPG Inverter

Niewiele droższy jest model marki Panasonic. Mamy tutaj do czynienia ze znacznie większym urządzeniem, którego pojemność wynosi 31 litrów. Kuchenka wyposażona została w grill kwarcowy. Oferuje nam 6 poziomów mocy, w wyniku czego możemy za każdym razem idealnie dostosować parametry do upodobań, potrzeb. Ponadto programy automatyczne zadbają o bardzo dobre podgrzanie różnego typu potraw. Mamy ich do wyboru aż 16. Również i tutaj wprowadzono system przestrzennego rozprowadzania fal, skuteczne zabezpieczenia przed dziećmi. Wielu osobom podoba się tutaj grzanie kombinowane, które służy do dokładnego podgrzewania potraw i uzyskiwania chrupiącej skórki. Jest to kuchenka o mocy grilla 1100 W oraz mocy mikrofal 1200 W.

ECG kuchenka mikrofalowa MTD 2531 GISB

Kuchenka mikrofalowa ECG MTD 2531 GISB to model warty około 700 złotych. Jest to egzemplarz o pojemności użytkowej 25 litrów. Sterowany jest on dotykowo, pracuje w zakresie 5 poziomów mocy. Posiada przy tym wyświetlacz LCD oraz zegar rzeczywistego czasu. Wprowadzona został w nim blokada rodzicielska. Maksymalna moc mikrofal w tym modelu wynosi 900 W, natomiast grilla 1000 W. Zastosowana została tutaj funkcja dodatkowych 30 sekund, szybki start z pełną mocą do 10 minut pracy. Możemy na co dzień korzystać z kilkunastu programów automatycznych. Wprowadzona została tutaj także antybakteryjna powłoka wewnętrzna.

Caso Germany IMCG 25

Przechodzimy do urządzeń z wysokiej półki. Pierwszym z nich jest Caso Germany IMCG 25. Jest to kuchenka mikrofalowa, za którą musimy zapłacić powyżej 1200 złotych. Jest to model, który niezwykle dobrze sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach. posiada elegancki i stylowy design. W przeciwieństwie do wielu innych kuchenek posiada drzwiczki otwierane do dołu. Ta najwyższej klasy kuchenka mikrofalowa z inverterem posiada pojemność 25 litrów. Wprowadzona została w niej podstawa ceramiczna, idealna do naczyń żaroodpornych, front ze szczotkowanego aluminium oraz czarnego szkła. Możemy tutaj korzystać z 14 automatycznych programów, z łatwego w obsłudze dotykowego wyświetlacza. Wnętrze wykonane zostało ze stali nierdzewnej. Maksymalna moc mikrofali wynosi 900 W, a grilla 1200 W.

Sharp AX-1110

Na koniec urządzenie, za które musimy zapłacić w okolicy 1700 złotych. Sharp AX-1110 to kuchenka mikrofalowa o pojemności 27 litrów. Swym wyglądem przypomina nieco starsze wersje z piecykami. Wielu osobom z pewnością spodoba się tutaj funkcja gotowania na parze. Umożliwia ona przygotowanie zdrowych i lekkich posiłków bez konieczności użycia tłuszczu i soli. W wyniku tego potrawy przyrządzane w takim urządzeniu mogą posiadać lepszy smak i być o wiele zdrowsze niż do tej pory. Pomocne jest także grzanie kombinowane, które jednocześnie wykorzystuje grill i mikrofale do dokładnego podgrzewania potraw i uzyskiwania chrupiącej skórki. Ta nowoczesna i zaawansowana kuchenka umożliwia łączenie kilku programów gotowania wieloetapowego. Znajdziemy tutaj 6 poziomów mocy, 26 programów automatycznych, blokadę rodzicielską, funkcję +1 minuta, gotowanie sekwencyjne. Maksymalna moc mikrofal wynosi 900 W, a grilla 1100 W.