Klimatyzatory przenośne na lato

5770305755636126.jpg

Wraz z nadejściem letnich upałów trudno jest nam czasem wytrzymać w domu lub w biurze. Otworzenie okien, korzystanie z wentylatorów nie zawsze okazuje się wystarczające. Wtedy jedynym wyjściem jest konieczność zakupu klimatyzacji. Nie da się jednak ukryć, że klasyczne klimatyzatory mogą szpecić wnętrze. Dlatego też powstały klimatyzatory przenośne. To niezwykle uniwersalne i funkcjonalne urządzenia, które będą ratunkiem w czasie letnich upałów.

Dlaczego klimatyzatory przenośne?

Takie urządzenia mimo niewielkich rozmiarów są w stanie ochłodzić mniejsze pomieszczenia. Dokonamy tego bez konieczności drogiego i skomplikowanego montażu. To niezwykle praktyczne produkty, gdyż możemy je przenieść wszędzie tam, gdzie tego chcemy. Kiedy będziemy gotować w kuchni, zadbają o lepsze warunki dla każdego kucharza; podczas wieczoru filmowego w salonie zagwarantują letnią temperaturę, a w sypialni optymalne warunki do snu i wypoczynku. Wbudowany w nich agregat chłodzący eliminuje przy tym konieczność instalacji dodatkowych urządzeń. A jaka jest jego zasada działania? Otóż taki klimatyzator przenośny pobiera ciepłe powietrze, a następnie na zewnątrz wypuszcza je w schłodzonej formie. Często zaopatrzony jest w dodatkowe funkcje, jak choćby, jonizację, osuszanie oraz wentylację. Istotne jest to, iż nie są to aż tak drogie urządzenia. Modele z niższej półki bez problemu zakupimy za mniej niż 1000 złotych. Oto nasza lista najciekawszych klimatyzatorów w wersji przenośnej.

ROHNSON klimatyzator R-875 Mistral

Zaczynamy od produktu z niższej półki. Ten cichy, wydajny i estetyczny klimatyzator marki Rohnson jest dostępny w sklepach internetowych za mniej niż 500 złotych. Posiada on funkcje chłodzenia, oczyszczania powietrza i jonizacji. Dla lepszej obsługi zaopatrzony został w panel dotykowy LED, pilot zdalnego sterowania z funkcją zapisania ustawień. Przydatne tutaj są 3 prędkości wentylatora oraz timer z funkcją automatycznego wyłączania po 12 godzinach. Z przeprowadzonych badań wynika, że produkt ten jest w stanie przyjemnie chłodzić pomieszczenie i obniżyć w nim temperaturę o około 3–4°C. Dodano do niego kółka transportowe, dzięki czemu może być z łatwością przemieszczany między pomieszczeniami. Ciekawa jest tu także możliwość zastosowana pojemników z lodem, ręczna oscylacja w poziomie 90°, automatyczna oscylacja łopatek w pionie 120°. Egzemplarz ten posiada wyjmowany pojemnik na wodę o pojemności 5 litrów. Jego moc to 80 W, a maksymalna prędkość przepływu powietrza: 450 m³/h.

Ravanson KR-7010

Marka Ravanson również oferuje nam niezwykle tani klimatyzator. Model KR-7010 możemy zakupić za mniej niż 400 złotych. Jest to wielofunkcyjne urządzenie o wysokiej wydajności. Posiada przy tym duży, czytelny wskaźnik poziomu wody i niski poziom hałasu. Możemy wybierać tutaj spośród 3 prędkości nawiewu oraz 2 wentylacji. Uwagę zwraca tutaj całkiem pojemny zbiornik na wodę – aż 8 litrów. Zaopatrzony został w obrotowe kółka i uchwyty zapewniające łatwość przenoszenia. Możemy skorzystać z Timera 7,5 h, gdzie po upływie czasu urządzenie automatycznie się wyłączy. Jego moc to 60 W, a przepływ powietrza 220 m³/h.

HB Air Cooler AC1110DWRC

Jest to kolejny z tańszych klimatyzatorów przenośnych na rynku, którego cena oscyluje obecnie w granicach 700 złotych. To wielofunkcyjne urządzenie, które oferuje oczyszczanie, osuszanie i chłodzenie powietrza w mniejszych pomieszczeniach. Dodatkowo możliwa w nim funkcja jonizacji wspomaga oczyszczenie powietrza. Zastosowano w tym wypadku specjalny wkład CCP i odparowane zimne mikrocząsteczki wody. Model ten posiada 3 prędkości nawiewu oraz 3 tryby pracy – Normal, Natural, Sleep. Jest on przy tym wyposażony w wyświetlacz LED oraz pilot zdalnego sterowania. Możemy w czasie pracy urządzenia ustawić funkcję automatycznej oscylacji w pionie i poziomie. Dzięki timerowi od 1 do 8 godzin możliwe jest sterowanie czasem pracy. Po 15 godzinach bez zmiany ustawień z naszej strony, produkt ten automatycznie się wyłączy. Jego moc to Moc 110 W, a przepływ powietrza 380 m³/h.

SENCOR SFN 9011 SL

W cenie poniżej 800-1000 złotych znajdziemy także ten produkt. Klimatyzator marki Sencor już od początku zwraca uwagę swym ciekawym designem. Posiada on obieg nawilżająco-chłodzący z pompą wodną, zdejmowany zbiornik na wodę o pojemności 5,5 litra. Gwarantuje skuteczne chłodzenie, oczyszczanie, jonizację powietrza, a także wentylację. Wyposażony jest w wyświetlacz LED z niebieskim podświetleniem oraz pilot zdalnego sterowania. Jego kratka czołowa z możliwością aktywacji automatycznego obracania, jest w stanie nam zapewnić równomierną dystrybucję powietrza. Produkt ten posiada kilka kombinacji prędkości, jak naturalny wiatr, świeże powietrze po deszczu, tryb sleep. Moc maksymalna to 110 W.

WAP-357DZH-35W 3500 EQUATION

Przechodzimy do bardziej zaawansowanych urządzeń, których cena przekracza 1000 złotych. Pierwszym z nich jest właśnie ten model. Jest to dwufunkcyjny klimatyzator, który może być wykorzystywany zarówno do ogrzania, jak i chłodzenia wnętrz. Najlepiej sprawdzi się w przypadku pomieszczeń o wielkości do 25 m2. Dzięki pilotowi zdalnego sterowanie wybór konkretnych opcji jest niezwykle prosty. Dodatkowo, urządzenie to wyposażone zostało w czytelny wyświetlacz. Posiada także wysokiej jakości filtr, który gwarantuje usuwanie zanieczyszczeń z powietrza. Model ten jest przeznaczony do pracy w zakresie temperatur 18 – 35 °C. jego pobór mocy w przypadku chłodzenia wynosi 1300 W, a grzania 1350 W. Z kolei maksymalny przepływ powietrza to 320 m³/h.

Ravanson Primo KY-9000

Wspominany już Ravanson ma w swej ofercie także urządzenie wyższej klasy. Model Primo KY-9000 to niezwykle wydajny klimatyzator, który sprawdzi się w pomieszczeniach nawet do 40 m2. Posiada trzy prędkości nawiewu, intuicyjny panel sterowania i bardzo przydatne funkcje, jak manualna i automatyczna praca nadmuchu, chłodzenie, grzanie, osuszanie, system automatycznego odparowania gromadzonej wody. Jest to produkt w klasie energetycznej A, dzięki czemu można liczyć na niższy pobór energii elektrycznej. Egzemplarz ten także zaopatrzony został w programator czasowy oraz sterowanie pilotem. Jego moc wynosi 1100 W, a przepływ powietrza 360 m³/h.

BLAUPUNKT Arrifana 08C

Tym razem mamy do czynienia z klimatyzatorem od znanej niemieckiej marki. Posiada on stylową i ergonomiczną budowę, dzięki czemu świetnie sprawdzi się w nowoczesnych pomieszczeniach mieszkalnych lub biurowych. Według producenta jest on optymalny do wnętrz o powierzchni do 20 m2. Zapewnia nam wysoką moc chłodzenia i produktywne osuszanie. Dzięki funkcji 3in1 może nie tylko chłodzić i osuszać pomieszczenie, lecz także je wentylować. Odferowane przez niego niezależne osuszanie tworzy ciekawy i zdrowy mikroklimat. Niemiecka marka wykorzystała tutaj technologię odparowywania wody Auto Evaporation System. Dzięki temu w trybie chłodzenia zbiornik praktycznie nigdy się nie zapełnia. Model ten posiada także zabezpieczenie uniemożliwiające przepełnianie się pojemnika. Jest to w pełni samoczynny klimatyzator, którym można sterować za pomocą zdalnego pilota. Zastosowana funkcja Timer Mode daje nam okazje do włączenia lub wyłączenia urządzenia z opóźnieniem czasowym w zakresie 24 godzin. Jego moc to 890 W, a maksymalny przepływ powietrza to 350 m³/h.

DESCON DA-C3500S 3.5kW

Klimatyzator mobilny DA-C3500S to urządzenie przeznaczone do chłodzenia średnich pomieszczeń. Jest to model z wyższej półki, za który obecnie musimy zapłacić przynajmniej 2000 złotych. Produkt ten zwraca na siebie uwagę wysokiej jakości wykonaniem i ciekawym designem. Urządzenie zostało zaopatrzone w czytelny wyświetlacz LED, pilot zdalnego sterowania oraz Timer, dzięki któremu mamy szanse na precyzyjne zaprogramowanie systemu pracy. Najlepiej model ten sprawdzi się w przypadku pomieszczeń o powierzchni do 35 m2. Gwarantuje uczucie świeżości oraz przyjemnego chłodu podczas gorących, letnich dni. Klimatyzator ten posiada 3 tryby pracy: chłodzenie, osuszanie, wentylator. Możemy regulować jego moc na trzech poziomach. Producent sugeruje, iż produkt ten powinien być wykorzystywany w temperaturze między 16 a 35 stopni Celsjusza. Jego moc chłodnicza wynosi 3500 W, a przepływ powietrza 282 m³/h.

Fral SuperCool FSC14

Nieco droższy jest klimatyzator przenośny marki Fral. Jest to urządzenie wielofunkcyjne. Może funkcjonować jako klimatyzator przenośny typu monoblok z pompą ciepła, a także jako wysokowydajny osuszacz powietrza. Jako jeden z nielicznych może funkcjonować także na zewnątrz budynku przesyłając schłodzone powietrze do środka za pomocą rury. Włoska marka wyposażyła swój produkt w zaawansowane układy sterujące, które są jednak intuicyjne i proste do opanowania. Z racji większej mocy jest to urządzenie, które może być stosowane w pomieszczeniach przekraczających nawet 40 m2. Na uwagę zasługują tutaj niezależne od siebie tryby pracy, 3 prędkości wentylatora, możliwość używania funkcji ogrzewania podczas osuszania, zwiększona efektywność chłodzenia do 30%. Model ten może skutecznie funkcjonować w zakresie temperatur od 5 do 45 stopni Celsjusza. Jego moc to 1700 W, a maksymalny przepływ powietrza to 450 m³/h.

Fral Super Cool FSC16SC

Na sam koniec ponownie urządzenie włoskiej marki, której jest najdroższe i najbardziej zaawansowane w naszym zestawieniu. Jest to najnowszy model, który wypuszczony został na rynek w 2017 roku. Ten kompaktowy MiniSpotCooler z pompą cieplną jest sterowany elektronicznie. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie niemożliwe jest zastosowanie klimatyzatora stacjonarnego. To idealny produkt do hal, namiotów, restauracji, ogródków piwnych, szpitali, a nawet laboratorium czy serwerowni. Jego zaawansowany system pracy pozwala na nie zmienianie wilgotności w pomieszczeniu w którym pracuje. Może przy tym wykorzystywany na zewnątrz z przedłużeniem rury wylotowej do 8 metrów. Możliwe jest tutaj także zastosowanie odprowadzenia gorącego powietrza na zewnątrz pomieszczenia. Posiada on 3 niezależne tryby pracy: chłodzenie, grzanie oraz osuszanie. Fral Super Cool FSC16SC pracuje w temperaturze do 45 stopni Celsjusza. Posiada on wzmocniony system wentylacyjny oraz 2 filtry powietrza. Przepływ powietrza procesowego zimnego to 560 m³/h, a powietrza roboczego 600 m³/h.