Jadalnia romantyczna – jak ją urządzić?

5770305753341638.jpg

Trendy wnętrzarskie wyraźnie pokazują, że nastąpił zwrot ku przeszłości. Pełnymi garściami chcemy czerpać z dawnych epok i cieszyć się ich subtelnym pięknem. Wraz z tą fascynacją przyszła moda na urządzanie pomieszczeń zgodnie ze stylizacją rodem z romantyzmu. Dzięki elementom tworzonym według estetyki tamtej epoki może powstać wyjątkowa, piękna i niezwykle urokliwa jadalnia romantyczna. W czym tkwi jej sekret?

Jadalnia romantyczna – co będzie potrzebne?

Wielu stylistów podpowiada, by w osiąganiu zamierzonego celu zdecydować się na różnorodność. Mieszając różne style, można bowiem uzyskać niespotykany i piękny efekt. Jak dążyć do jego realizacji? Skorzystać z tych przedmiotów, które akurat dostępne są w domu. Z powodzeniem można wykorzystać stare, zdekompletowane krzesła i stoły. Jeśli każdy z tych mebli ma w sobie coś urokliwego i magicznego – skorzystajmy z tego. Nawet w przypadku lekko zniszczonych przedmiotów warto przeprowadzić niezbyt kosztowną renowację. Jadalnia romantyczna zapewne zyska na tak przeprowadzonych pracach. Przebywając w niej, będziemy mogli rozkoszować się pięknem niemal zapomnianych już mebli.

Konsekwencja jest najważniejsza

Wiadomo już, że różnorodność w tak urządzanym pomieszczeniu jest cechą pożądaną. Nie można jednak dać się jej ponieść bez umiaru. Ważne jest przecież to, aby całość zróżnicowanego wyposażenia zestawić ze sobą kolorystycznie. Trzeba zatem pamiętać, że kupując kolejne stylizowane lub stare meble, musimy nadać im tę samą barwę. Przydadzą się do tego specjalistyczne środki malarskie i różnorodne akcesoria. Ich poznawanie i tworzenie zupełnie nowego wyposażenia będzie wspaniałą przygodą.

Modernizowanie sufitów i ścian

W kontekście zdobienia samego pomieszczenia mamy kilka rad. Nie można przecież zapomnieć o tym, że dobór barw gra niesłychanie ważną rolę w procesie aranżacji przestrzeni. Najlepiej sprawdzą się różne odcienie bieli, écru, szarości i beżu. Można je także mieszać ze sobą bez obaw o to, czy będą do siebie pasować. Są tak ze sobą spokrewnione, że wzajemnie się uzupełnią. Chcąc zadbać o wygląd sufitu, nie zapomnijmy o atrapach starych, spękanych belek. Prezentują się one znakomicie i są stosunkowo proste w montażu. Można też skorzystać z kasetonów przywodzących na myśl ozdoby rodem z dworków szlacheckich.

Dodatki urozmaicą przestrzeń

W modernizacji wnętrz niebagatelną rolę odgrywają detale. Warto zatem zwrócić na nie szczególną uwagę. Które z nich powinny znaleźć się w jadalni rodem z XIX wieku? Zapewne w takiej przestrzeni odnajdą się różnorodne latarenki, w których będzie można umieścić świece. Mogą one ozdobić stół, przy którym spożywane będą wspólne posiłki. Znakomicie do urozmaicenia pomieszczenia nadadzą się też elementy wiszące. Wybór różnorodnych konstrukcji oświetleniowych jest ogromny. Wspaniale sprawdzą się nawet zdobne słoiki. Ich wybór w wielu sklepach wnętrzarskich jest naprawdę ogromny i każdy odnajdzie w tej różnorodności coś dla siebie. Ciekawą ozdobą dla osób lubiących zieleń w jadalni będą odpowiednie kwietniki. Mogą mieć na przykład postać surowych, drewnianych skrzyń. One, charakteryzujące się prostą budową i naturalnością, znakomicie zestroją się z otoczeniem. Praktyka pokazuje również, że z tak obmyślanymi akcesoriami ogrodniczymi pięknie komponuje się lawenda. To połączenie daje piękny efekt, który urzekł już wielu.

Tematycznie dobrane akcesoria

Wspomnieliśmy już o konsekwencji w dekorowaniu opisywanego pomieszczenia. Warto wykazać się nią także w trakcie kompletowania sztućców i naczyń. Zastawa stołowa powinna być bogata i wzorzysta. Na pewno w tym względzie sprawdzą się stare łyżki, noże i widelce z czasów naszych babć. Tego typu przedmiotów można szukać zarówno w sklepach, jak i na pchlich targach. Sposób ich zdobywania jest w pełni dowolny. Pamiętajmy o tym, że szklanki, kieliszki i talerze również powinny komponować się z resztą wystroju. Warto zatem rozejrzeć się za takimi, które bogate będą w kwiatowe wzory, różnorakie zdobienia i koronkowe kształty. Tak skompletowana całość zadowoli nawet najbardziej wymagających fanów wystroju wnętrz.

Realizując swoje marzenia o romantycznej jadalni, można przeżyć niezwykłą przygodę. Zbliżając się do jej finału, będziemy mogli cieszyć się owocami wykonanej pracy. Tak urządzone pomieszczenie będzie znakomitą przestrzenią, w której będą mogli spotykać się członkowie rodziny i przyjaciele. Spożywanie wspólnych posiłków w sielskiej atmosferze okaże się zapewne przyjemniejsze niż do tej pory.