Biuro w stylu minimalistycznym

Please select a featured image for your post

Urządzenie mniejszego lub większego biura nie jest wcale tak prostą sprawą. Liczą się tu nie tylko względy praktyczne, lecz także estetyczne. Dlatego tak dobrze od lat sprawdza się minimalizm w biurze. Wśród licznych trendów w dziedzinie aranżacji pomieszczeń biurowych styl minimalistyczny jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań. Zamiast przepychu warto postawić na funkcjonalność i oszczędność.

Pomieszczenie

W stylu minimalistycznym cenione są bardziej otwarte przestrzenie, w których stawia się głównie na schludność i prostotę. Dzięki wykorzystaniu zaledwie kilku niezbędnych elementów nikt – zarówno my sami, jak i pracownicy – nie poczuje się przytłoczony nadmiarem elementów. Często się tak zdarza, że w biurach wykorzystywane są zbyt duże lub kompletnie niepotrzebne elementy wyposażenia, co tylko bezsensownie zabiera nam miejsce. Open-space, który tworzy styl minimalistyczny, sprzyja znacznie lepszemu samopoczuciu pracowników. Z niego bierze się kreatywne myślenie, które jest przecież niezbędne w miejscu pracy.

Biuro w stylu minimalistycznym

Typowe biuro w stylu minimalistycznym odznacza się z jednej strony prostotą, a z drugiej – ogromną elegancją. Wykorzystuje się tutaj najczęściej biel, która jako uniwersalna barwa idealnie pasuje do wybranych elementów wyposażenia. Biały lub inny jasny kolor sprawiać będzie wrażenie profesjonalizmu, sterylności i perfekcjonizmu, co jest często niezwykle istotne w bezpośrednich kontaktach z klientami. W przypadku mebli i pozostałych elementów sprawdzają się przede wszystkim szklane blaty oraz naturalne drewno, które zapewni nam wysoki poziom wygody. Równie istotne jest tutaj odpowiednie oświetlenie, które nie powinno ograniczać się wyłącznie do głównego światła, lecz także dodatkowych lampek biurowych.

Najważniejsze meble

Zdecydowanie najistotniejszym i niezbędnym elementem wyposażenia każdego biura czy też gabinetu jest duże, solidnie wykonane, a przy tym praktyczne biurko. Zgodnie z omawianym stylem wybierać powinniśmy mebel prosty, bez niepotrzebnych ozdobników, półek czy też nadbudówek. Biurko nie powinno być masywne i nieporęczne, lecz dopasowane do naszego wzrostu oraz zapotrzebowań. Drewniane biurko będzie nie tylko praktyczne, lecz też dobrze będzie wyglądać w jasnym pomieszczeniu. Najlepiej prezentuje się z eleganckim, a przy tym ergonomicznym fotelem obrotowym, który zadba nie tylko o komfort w pracy, lecz też zdrowie naszych pleców. Zdecydowanie przyda nam się też mniejsza szafka lub półka, która pomieści najpotrzebniejsze dokumenty, notatki i akcesoria. Zamiast kolejnego zbędnego mebla dobrze jest się zaopatrzyć w użyteczny organizer na najważniejsze papiery biurowe. Jeśli w biurze planujemy przyjmować gości bądź klientów, to warto przygotować dla nich wygodne krzesła i fotele lub stylową kanapę, do których świetnie pasować będzie stolik kawowy.

Aranżacja biura w stylu minimalistycznym wymaga dbałości o detale. Dlatego też świetnie sprawdzą się tu dodatki, które wkomponują się w estetykę pomieszczenia. W biurach bardzo dobrze na ścianach sprawdzają się tapety lub obrazy, które mogą nawiązywać tematyką do firmy oraz profilu jej działalności.