Biuro w kobiecym wydaniu – postaw na własny styl!

Please select a featured image for your post

Biuro zazwyczaj kojarzy się nam z czymś uniwersalnym lub też czymś w bardziej męskim stylu. Tymczasem nic nie stoi na przeszkodzie, aby urządzić kobiece biuro w domu lub w siedzibie firmy. Bardziej subtelne, delikatne kolory to tylko początek tego, jak może wyglądać biuro w kobiecym wydaniu.

Zaczynamy!

Jak już wspomnieliśmy, w biurach raczej stawia się na neutralne kolory i uniwersalne rozwiązania. Dotyczy to zarówno męskich pomieszczeń, jak i tworzonych dla kobiet. Tymczasem nie powinniśmy mieć żadnych problemów czy obiekcji, aby stworzyć biuro tak samo jak kobiecy salon czy sypialnię. Kobiecy kącik do pracy będzie się znacząco odróżniał od typowego męskiego biura. Nie stawia się tutaj na ciemne kolory, wiele technologicznych gadżetów czy ciężkie meble – panuje tutaj znacznie więcej subtelności.

Kolorystyka

Biuro w stylu kobiecym to aranżacja jawiąca się w jasnych kolorach, a przy tym bardzo elegancka i gustowna. Jest to pomieszczenie bardzo wyważone, w którym wszystkie elementy wyposażenia tworzą harmonijną całość. W przestrzeniach, w których pracować mają kobiety, pojawić się powinna jasna, a przy tym stonowana kolorystka. Pastelowe ściany oraz meble o subtelnych kształtach wprowadzą do wnętrza więcej kobiecej zmysłowości. Możemy w związku z tym zdecydować się na delikatny róż, błękit, żółć, biel, zieleń. Mowa tutaj zarówno o kolorach ścian, jak i wyposażenia, wszelkich dodatków. Bez trudu znajdziemy w ofercie wielu producentów fotele, biurka czy kanapy w takich barwach.

Wyposażenie

Oprócz charakterystycznych elementów wyposażenia w damskim biurze – jak biurka, fotele, kanapy dla klientów, regały i półki – powinniśmy postawić także na kącik na przerwę. Tutaj powinna się znaleźć mała szafka na jedzenie, kawę, a także stół z krzesłami, ekspres do kawy, pojemnik na wodę. Jest istotne, jeśli w biurze pracować będą przynajmniej dwie osoby. Każda osoba potrzebuje miejsca na chwilę odpoczynku, gdzie można oderwać się od pracy. Takie miejsce przyda się również na wypadek, gdybyśmy chcieli poczęstować swych gości kawą lub herbatą. Nie zapominajmy także o odpowiednim oświetleniu. Sprawa tyczy się zarówno naturalnego, jak i sztucznego światła. W przypadku tego pierwszego warto stawiać na większe okna z roletami lub żaluzjami. W zależności od dnia będziemy do wnętrza wprowadzać więcej lub mniej promieni słonecznych. Jeśli chodzi o sztuczne oświetlenie, to wybór musi paść zarówno na główne, jak i pomocnicze. W kobiecym biurze powinno być więcej życia, dlatego kilka roślin doniczkowych będzie świetnym pomysłem aranżacyjnym.

Profesjonalizm przede wszystkim

Biuro w kobiecym wydaniu powinno nie tylko posiadać typowe damskie akcenty, lecz także prezentować się w pełni profesjonalnie. Dlatego nie ma tutaj mowy o zbędnych dodatkach, które tylko zaśmiecą wnętrze pomieszczenia. Jeśli już wybieramy dekoracje lub inne zdobne detale, to niech będą one związane z naszą działalnością. Ozdoby ścienne w formie fototapet lub zdjęć, obrazów mogą nawiązywać do naszej branży. W taki oto sposób można zyskać w oczach klientów porządkiem i schludnością. Inne kobiece akcenty? Tekstylia! Postaw na spójny z wystrojem dywan oraz zasłony w oknach.